Features (8.x-3.11) - en to th translation catalogue (32 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Version
th: รุ่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: none
th: ไม่มี

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: State
th: รัฐ

en: Select all
th: เลือกทั้งหมด

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: in
th: ใน

en: Feature
th: ลักษณะการทำงาน

en: profile
th: โปรไฟล์

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: Provided by
th: ให้บริการโดย

en: Packages
th: แพคเกจ

en: Package
th: แพคเกจ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: User permissions
th: สิทธิ์ของผู้ใช้

en: Simple configuration
th: ตั้งค่าแบบง่าย
