Features (8.x-3.15) - en to fil translation catalogue (16 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Search
fil: Hanapin

en: - None -
fil: - Wala -

en: Weight
fil: Timbang

en: none
fil: wala

en: Name
fil: Pangalan

en: Default
fil: Pamantayan

en: Path
fil: Landas

en: Configure
fil: Ayusin

en: Filters
fil: Mga salaan

en: Save settings
fil: Pangalagaan ang mga pagtatakda

en: Standard
fil: Karaniwan
