Features (8.x-3.16) - en to ar translation catalogue (47 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Development
ar: التطوير

en: Description
ar: الوصف

en: optional
ar: اختياري

en: Enabled
ar: مفعل

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Types
ar: الأنواع

en: none
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Core
ar: النواة

en: Path
ar: المسار

en: Components
ar: المكونات

en: Configure
ar: ضبط

en: Exclude
ar: إقصاء

en: Site
ar: موقع

en: Module
ar: الوحدة

en: Normal
ar: طبيعي

en: State
ar: الحالة

en: Select all
ar: تحديد الكل

en: Filters
ar: المرشحات

en: Optional
ar: اختياري

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: in
ar: في

en: Clear
ar: مسح

en: Features
ar: الخصائص

en: profile
ar: ملف مستخدم

en: Missing
ar: مفقود

en: Installed
ar: مثبت

en: Changed
ar: تم التغير

en: Standard
ar: معياري

en: Hide
ar: إخفاء

en: Provided by
ar: موفّر من طرف

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: User permissions
ar: صلاحيات المستخدم

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Simple configuration
ar: إعدادت مبسطة
