Features (8.x-3.16) - en to cy translation catalogue (25 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Types
cy: Mathau

en: none
cy: dim

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Core
cy: Craidd

en: Path
cy: Llwybr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Optional
cy: Dewisol

en: Profile
cy: Proffil

en: Save settings
cy: Cadw gosodiadau

en: Clear
cy: Clir

en: profile
cy: proffil

en: Hide
cy: Cuddio

en: Package
cy: Pecyn
