Features (8.x-3.16) - en to jv translation catalogue (29 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Development
jv: Pangembangan

en: Description
jv: Katrangan

en: Enabled
jv: Urip

en: Version
jv: Versi

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Types
jv: Tipe

en: none
jv: ora ana

en: Name
jv: Jeneng

en: Default
jv: Gawan

en: Core
jv: Inti

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: Exclude
jv: Kejābā

en: Module
jv: Modul

en: Select all
jv: Pilih kabèh

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Profile
jv: Profil

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: profile
jv: profil

en: Installed
jv: Dipasang

en: Standard
jv: Standar

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: User permissions
jv: Kawenangan panganggo
