Features (8.x-3.16) - en to sl translation catalogue (25 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Operations
sl: Operacije

en: Development
sl: Razvoj

en: Description
sl: Opis

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Edit
sl: Uredi

en: Search
sl: Išči

en: Weight
sl: Teža

en: Types
sl: Tipi

en: none
sl: nič

en: Name
sl: Ime

en: Default
sl: Privzeto

en: Core
sl: Jedro

en: Path
sl: Pot

en: Configure
sl: Nastavi

en: Filters
sl: Filtri

en: Optional
sl: Neobvezno

en: Profile
sl: Profil

en: Save settings
sl: Shrani nastavitve

en: profile
sl: profil

en: Installed
sl: Nameščeno

en: Standard
sl: Standardni

en: Hide
sl: Skrij

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: About
sl: O modulu
