Features (8.x-3.2) - en to cs translation catalogue (45 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Development
cs: Vývoj

en: Description
cs: Popis

en: optional
cs: volitelné

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Version
cs: Verze

en: core
cs: jádro

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Weight
cs: Váha

en: Types
cs: Typy

en: none
cs: žádné

en: Name
cs: Jméno

en: Default
cs: Výchozí

en: Core
cs: Jádro

en: Path
cs: Cesta

en: Components
cs: Komponenty

en: Configure
cs: Nastavení

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: Module
cs: Modul

en: Normal
cs: Normální

en: State
cs: Stav

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Filters
cs: Filtry

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Profile name
cs: Název profilu

en: Profile
cs: Profil

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Folder
cs: Složka

en: in
cs: v

en: Clear
cs: Vymazat

en: profile
cs: profil

en: Missing
cs: Chybějící

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Changed
cs: Změněno

en: Provided by
cs: Poskytováno

en: Packages
cs: Balíky

en: Package
cs: Balík

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Legend
cs: Legenda

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Example: image_gallery
cs: Příklad: image_gallery

en: Dependencies
cs: Závislosti
