Feed Block (2.0.1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Error
id: Kesalahan

en: Date format
id: Format tanggal

en: Custom
id: Tersuai

en: Count
id: Jumlah

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: RSS Feed
id: Umpan RSS

en: Installation
id: Pemasangan

en: Time ago
id: Waktu lalu

en: Date settings
id: Pengaturan tanggal

en: Custom date format
id: Format tanggal kustom

en: Time ago (with "ago" appended)
id: Waktu lalu (dengan "lalu" ditambahkan)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
id: Rentang waktu (dengan "lalu/dari" ditambahkan)

en: Time hence
id: Waktu lalu

en: Time hence (with "hence" appended)
id: Waktu lalu (dengan "lalu" ditambahkan)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
id: Rentang waktu (tanggal mendatang diawali dengan "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
id: Rentang waktu (tanggal lampau diawali dengan "-")

en: @name format: @date
id: Format @name: @date
