Feed Block (2.0.1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Error
ja: エラー

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Custom
ja: カスタム

en: Count
ja: カウント

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Feeds
ja: フィード

en: RSS Feed
ja: RSSフィード

en: Installation
ja: インストール

en: Time ago
ja: 現在からの時間

en: Date settings
ja: 日付の設定

en: Custom date format
ja: 独自の日付表示形式

en: Time ago (with "ago" appended)
ja: 現在からの時間（「～前」を付加）

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ja: 経過時間（「～前 / ～後」を付加）

en: Time hence
ja: 経過時間

en: Time hence (with "hence" appended)
ja: 経過時間 ("経過"を追加)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
ja: 経過時間（未来の日時には前に "-" を付加）

en: Time span (past dates have "-" prepended)
ja: 経過時間（過去の日時には前に "-" を付加）

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
ja: 「カスタム」の場合の日付フォーマットについては <a href="http://us.php.net/manual/ja/function.date.php" target="_blank">PHP ドキュメント</a>をご覧ください。その他の場合は表示する時間単位の数を入力してください。デフォルトは 2 です。

en: @name format: @date
ja: @name フォーマット: @date
