Feed Block (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Error
sv: Fel

en: Date format
sv: Datumformat

en: Custom
sv: Anpassad

en: Count
sv: Antal

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Feeds
sv: Innehållsflöden

en: RSS Feed
sv: RSS-flöde

en: Time ago
sv: Tid sedan

en: Date settings
sv: Inställningar för datum

en: Custom date format
sv: Anpassat datumformat

en: Time ago (with "ago" appended)
sv: Tid sedan (med "sedan" tillagt)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
sv: Tidsintervall (med "sedan/från nu" tillagt)

en: Time hence
sv: Tid från nu

en: Time hence (with "hence" appended)
sv: Tid från nu (med "från nu" tillagt efter)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
sv: Tidsintervall (framtida datum har "-" tillagt före)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
sv: Tidsintervall (tidigare datum har "-" tillagt före)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
sv: Om "Anpassad", se <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP:s dokumentation</a> för datumformat. Annars skriver du in det antal olika tidsenheter att visa, vilket som förvalt är två.
