Feed Block (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Feed URL
da: Feed-URL

en: Error
da: Fejl

en: Date format
da: Datoformat

en: Custom
da: Tilpasset

en: Count
da: Antal

en: Configuration
da: Indstillinger

en: RSS Feed
da: RSS feed

en: Time ago
da: Tid siden

en: Date settings
da: Indstillinger for dato

en: Custom date format
da: Tilpasset datoformat

en: Time ago (with "ago" appended)
da: Tid siden (med "siden" tilføjet)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
da: Tidsrum (med "siden/fra nu af" tilføjet)

en: Time hence
da: Tid siden

en: Time hence (with "hence" appended)
da: Tid siden (med "siden" til sidst)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
da: Tid siden (fremtidige datoer har "-" foran)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
da: Tid

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
da: Hvis du vælger "Brugerdefineret", bør du læse <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP dokumentationen</a> om datoformater. Ellers skal du indtaste antallet af forskellige tidsenheder der skal vises (standardværdien er 2).

en: Display description
da: Beskrivelse af display
