Feedback (3.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Block settings
id: Pengaturan blok

en: Name
id: Nama

en: Help
id: Bantuan

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Send
id: Kirim

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Publishing status
id: Status penerbitan
