Feedback (3.0.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Block settings
oc: Paramètres del blòt

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Help
oc: Ajuda

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Send
oc: Mandar

en: Changed
oc: Modificat

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
