Feedback (3.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Block settings
pt: Configurações do bloco

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Help
pt: Ajuda

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Send
pt: Enviar

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Changed
pt: Alterado

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Thank you for your feedback.
pt: Obrigado pelo feedback.

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Submit button
pt: Botão enviar

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
