Feedbacks (3.1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Development
hi: उद्विकास

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Name
hi: नाम

en: Open
hi: खुला

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Location
hi: स्थान
