Feedbacks (3.2.1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Development
id: Pengembangan

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Date
id: Tanggal

en: Name
id: Nama

en: Open
id: Buka

en: User
id: Pengguna

en: Location
id: Lokasi
