Feedbacks (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Development
oc: Desvolopament

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Name
oc: Nom

en: Open
oc: Dobèrt

en: User
oc: Utilizaire

en: Location
oc: Emplaçament
