Feeds (8.x-3.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (60 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Categories
cy: Categorïau

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Feed
cy: Porth

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Updated
cy: Newidwyd

en: The fully-qualified URL of the feed.
cy: URL hollol gymwys o'r porthwr.

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Node
cy: Nod

en: Active
cy: Gweithredol

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Never
cy: Byth

en: active
cy: weithredol

en: Items
cy: Eitemau

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Feed type
cy: Math o borthwr

en: Basic settings
cy: Gosodiadau sylfaenol

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: @time ago
cy: @time yn ôl

en: Replace
cy: Ailosod

en: Topic
cy: Testun

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: Apply
cy: Ceisio

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: @type: updated %title.
cy: @type: wedi diweddaru %title.

en: @type: added %title.
cy: @type: wedi ychwanegu %title.

en: Title of the feed item.
cy: Pennawd eitem y porthwr.

en: Offset
cy: Ongli

en: Add feed
cy: Ychwanegu porthwr

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Title of the feed.
cy: Teitl y porthwr
