Feeds (8.x-3.0-alpha5) - en to th translation catalogue (55 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: The fully-qualified URL of the feed.
th: URL เต็มของฟีด

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Imported
th: การนำเข้ามาแล้ว

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Off
th: ปิด

en: Never
th: ไม่เคย

en: Time zone
th: เขตเวลา

en: active
th: ใช้งาน

en: Items
th: จำนวน

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: State
th: รัฐ

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Ignore
th: ไม่สนใจ

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Sources
th: แหล่ง

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: @time ago
th: @time ก่อน

en: Topic
th: หัวเรื่อง

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: @type: deleted %title.
th: @type: ลบ %title.

en: Allowed file extensions
th: ขนาดอัปโหลดสูงสุด

en: @type: updated %title.
th: @type: ปรับปรุง %title.

en: @type: added %title.
th: @type: เพิ่ม %title.

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Add feed
th: เพิ่มแหล่งข่าว

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
th: ดาวน์โหลดข้อมูลจาก URL ด้วยฟังก์ชั่นภายในของ Drupal

en: Upload directory
th: อัปโหลดไดเรกทอรี

en: There are no items yet.
th: ยังไม่มีรายการ
