Feeds (8.x-3.0-alpha7) - en to eo translation catalogue (71 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Explanation or submission guidelines
eo: Klarigoj aŭ notoj pri submetado

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Categories
eo: Kategorioj

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Import
eo: Importu

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: View
eo: Vidu

en: The fully-qualified URL of the feed.
eo: La plena URLo de la RSS-fluo.

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: ID
eo: Identigilo

en: Configure
eo: Agordu

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: Active
eo: Aktiva

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Page
eo: Paĝo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Never
eo: Neniam

en: Time zone
eo: Tempozono

en: active
eo: aktiva

en: Items
eo: Eroj

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Ignore
eo: Ignoru

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Sources
eo: Fontoj

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: @time ago
eo: @time antaŭe

en: Deleted
eo: Forigita

en: Topic
eo: Temo

en: %title has been deleted.
eo: %title estas forigita.

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: Apply
eo: Apliku

en: Mapping
eo: Mapigo

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: @type: updated %title.
eo: @type: ĝisdatigita %title.

en: @type: added %title.
eo: @type: aldonita %title.

en: Title of the feed item.
eo: Titolo de la fluero.

en: Bundle
eo: Fasko

en: Add feed
eo: Aldonu fluon

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Title of the feed.
eo: Titolo de la fluo.

en: %title has been created.
eo: %title estis kreita.

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske

en: Reference method
eo: Metodo de referencado
