Feeds (8.x-3.0) - en to ur translation catalogue (69 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Age
ur: عمر

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Log
ur: لاگ

en: Explanation or submission guidelines
ur: وضاحت یا جمع کرانے کی ہدایات

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Priority
ur: ترجیح

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Overview
ur: جائزہ

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Logs
ur: لاگز

en: Message
ur: پیغام

en: No log messages available.
ur: کوئ لاگ پیغامات موجود نہیں۔

en: Weight
ur: وزن

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Feed
ur: فیڈ

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Book
ur: کتاب

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Help
ur: مدد

en: Default
ur: طے شدہ

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Update
ur: تجدید

en: Blank
ur: خالی

en: Time
ur: وقت

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: The fully-qualified URL of the feed.
ur: فیڈ کا مکمل و مستند پتا۔

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: ID
ur: شناخت

en: Configure
ur: ترتیب

en: Filter
ur: فلٹر

en: Items
ur: سرخیاں

en: Ignore
ur: نظر انداز کریں

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Sources
ur: ذرائع

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: @time ago
ur: @time قبل

en: %title has been deleted.
ur: %title خارج کر دیا گیا ہے۔

en: Mapping
ur: میپنگ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Title of the feed item.
ur: سرخی کا عنوان۔

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Add feed
ur: فیڈ کا اضافہ کریں

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Title of the feed.
ur: فیڈ کا عنوان۔

en: Reference method
ur: ریفرنس کا طریقہ
