Feeds (8.x-3.1) - en to ast translation catalogue (65 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Log
ast: Rexistru

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Categories
ast: Categoríes

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Logs
ast: Rexistros

en: Message
ast: Mensax

en: No log messages available.
ast: Nun hai rexistru de mensaxes.

en: Weight
ast: Pesu

en: none
ast: nengún

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Import
ast: Importar

en: Book
ast: Llibru

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Help
ast: Aida

en: Default
ast: Predefiníu

en: Summary
ast: Resume

en: Update
ast: Anovar

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Advanced settings
ast: Axustes avanzaos

en: Updated
ast: Anováu

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: User
ast: Usuariu

en: Configure
ast: Configurar

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: Parent item
ast: Elementu padre

en: Active
ast: Activu

en: Never
ast: Nunca

en: Feed description
ast: Descripción del feed

en: Filter
ast: Filtru

en: Log message
ast: Rexistru del mensaxe

en: active
ast: activu

en: Items
ast: Elementos

en: Nodes
ast: Noyos

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Delete all
ast: Desanicialo too

en: Owner
ast: Dueñu

en: Operation
ast: Operación

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Sources
ast: Fontes

en: @time ago
ast: hai @time

en: Deleted
ast: Desaniciáu

en: Topic
ast: Asuntu

en: Failed
ast: Falló
