Feeds (8.x-3.1) - en to kn translation catalogue (75 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Age
kn: ಪ್ರಾಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Logs
kn: ದಾಖಲೆಗಳು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Rename
kn: ಹೆಸರನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Ignore
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸು

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Delimiter
kn: ಡಿಲಿಮಿಟರ್

en: Sources
kn: ಆಕರಗಳು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: Replace
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Topic
kn: ವಿಷಯ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Read only
kn: ಓದಲು ಮಾತ್ರ

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Authors
kn: ಲೇಖಕರು

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Item ID
kn: ಅಂಶ ಐಡಿ

en: Request timeout
kn: ಮನವಿ ಕಾಲ ಮೀರಿಹೋಗಿದೆ

en: Unlock
kn: ಅನ್‌ಲಾಕ್ ಮಾಡು

en: Secret
kn: ರಹಸ್ಯವಾದ
