Feeds (8.x-3.1) - en to mr translation catalogue (62 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Age
mr: वय

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Book
mr: पुस्तक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Active
mr: सक्रिय

en: Off
mr: बंद

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Filter
mr: गाळणी

en: Log message
mr: आवागमन सुचना

en: Authored by
mr: लेखक

en: Delete all
mr: सर्व मिटवा

en: State
mr: राज्य

en: Owner
mr: मालक

en: View all
mr: सर्व दाखवा

en: Ignore
mr: दुर्लक्ष करा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Sources
mr: स्त्रोत

en: @time ago
mr: @time पुर्वी

en: Deleted
mr: मिटवले गेले

en: Topic
mr: विषय

en: Read only
mr: फक्त वाचण्यासाठीच

en: Mapping
mr: प्रतिचित्रण

en: Bundle
mr: बंडल

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत
