Feeds (8.x-3.1) - en to hr translation catalogue (94 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Item
hr: stavka

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Age
hr: Starost

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Log
hr: Dnevnik

en: Explanation or submission guidelines
hr: Upute za dodavanje sadržaja

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Priority
hr: Prioritet

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Categories
hr: Kategorije

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Logs
hr: Dnevnici

en: Message
hr: Poruka

en: No log messages available.
hr: Nema poruka u zapisniku.

en: Weight
hr: Težina

en: none
hr: ništa

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Book
hr: Knjiga

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Update
hr: Osvježi

en: Blank
hr: Prazno

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Feed URL
hr: URL Feed-a

en: Updated
hr: Osvježeno

en: The fully-qualified URL of the feed.
hr: Potpuno-osposobljeni URL feed.

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: User
hr: Korisnik

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Created
hr: Stvoreno

en: Parent item
hr: Nadređena stavka

en: Active
hr: Aktivno

en: Never
hr: Nikada

en: Feed description
hr: Opis Feed-a

en: Filter
hr: Pročisti

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: active
hr: aktivan

en: Items
hr: Stavke

en: Nodes
hr: Unosi

en: Authored by
hr: Autor

en: Delete all
hr: Izbriši sve

en: State
hr: Država

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Directory
hr: Imenik

en: Ignore
hr: Ignoriraj

en: Basic settings
hr: Osnovne postavke

en: Expires
hr: Ističe

en: Operation
hr: Operacija

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Sources
hr: Izvori

en: Source
hr: Izvor

en: @time ago
hr: prije @time

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Topic
hr: Tema

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Allowed file extensions
hr: Dopušteni nastavci datoteka

en: Read only
hr: Samo za čitanje

en: Variables
hr: Varijable

en: Mapping
hr: Mapiranje

en: @type: updated %title.
hr: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
hr: @type: %title je dodan.

en: Link to file
hr: Poveznica do datoteke

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Book outline
hr: Korice knjige

en: Add feed
hr: Dodaj feed

en: Filter log messages
hr: Pročisti poruke zapisnika

en: You must select something to filter by.
hr: Morate odabrati način na koji ćete pročistiti.

en: New revision
hr: Nova revizija

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
hr: Preuzima datoteke s URL-a koristeći Drupalov HTTP rukovatelj zahtjevima.

en: %title has been created.
hr: %title je stvoren.

en: %title has been updated.
hr: %title je ažuriran.
