Fences - Semantic field markup and classes (3.0.2) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Inline
fr: En ligne

en: Machine name
fr: Nom système

en: Field Classes
fr: Classes du champ

en: Field Tag
fr: Balise du champ

en: Field Item Tag
fr: Balise d'un élément de champ

en: Field Item Classes
fr: Classes d'un élément de champ

en: Label Tag
fr: Balise de l'étiquette

en: Label Classes
fr: Classes de l'étiquette

en: Alter wrapping markup of fields.
fr: Modifier l'enveloppe HTML (markup) des champs.

en: Fences configuration
fr: Configuration de Fences

en: The field HTML tag
fr: La balise HTML du champ

en: The field CSS classes
fr: ￼Les classes CSS du champ

en: The field item HTML tag
fr: La balise HTML d'un élément de champ

en: The field item CSS classes
fr: Les classes CSS d'un élément de champ

en: The field label HTML tag
fr: La balise HTML du champ de l'étiquette

en: The field label CSS classes
fr: Les classes CSS du champ de l'étiquette

en: None (No wrapping HTML)
fr: Aucun (pas d'enveloppe HTML)
