Fences - Semantic field markup and classes (3.0.7) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: ID
fa: هویت

en: Inline
fa: درون خطی

en: Machine name
fa: نام دستگاه
