Ffmpeg Image Toolkit (1.0.2) - en to az translation catalogue (12 entries)

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Convert
az: Çevirmək

en: JPEG quality
az: JPEG keyfiyyəti

en: Resize
az: Ölçü dəyişdirin

en: Crop
az: Məhsul

en: Rotate
az: Fırladın

en: Scale and crop
az: Böyütmək və kəsmək

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
az: Şəkili verilmiş ölçülərlə müəyyən edilmiş düzbucaqlıya kəsir.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
az: Şəklin ölçüsünü verilmiş ölçülərə uyğunlaşdırır (aspekt nisbətini nəzərə almadan).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
az: Şəkli verilmiş dərəcə sayı ilə fırladır.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
az: Aspekt nisbətini qoruyarkən şəkli miqyaslandırır. Nəticədə alınan şəkil bir və ya hər iki hədəf ölçüsü üçün daha kiçik ola bilər.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
az: Şəkli verilmiş dəqiq eni və hündürlüyü ilə ölçüləndirir. Bu plagin orijinal şəkli hər iki tərəfdən bərabər şəkildə və ya yuxarıda və aşağıdan bərabər şəkildə kəsməklə hədəf aspekt nisbətinə nail olur. Bu funksiya daha böyük şəkillərdən vahid ölçülü avatarlar yaratmaq üçün faydalıdır.
