FFmpeg Media (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (37 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: General
bn: সাধারণ

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
