FFmpeg Media (1.0.0-alpha1) - en to gu translation catalogue (50 entries)

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Private
gu: ખાનગી

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Access control
gu: વપરાશ નિયંત્રણ

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Priority
gu: અગ્રતા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: None
gu: એકે નહિ

en: default
gu: મૂળભૂત

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Text
gu: લખાણ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Error
gu: ભુલ

en: All
gu: બધા

en: Bottom
gu: નીચે

en: Not found
gu: મળ્યું નહિ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: File size
gu: ફાઈલ માપ

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Scale
gu: માપ

en: Details
gu: વિગતો

en: General
gu: સામાન્ય

en: Select all
gu: બધુ પસંદ કરો

en: Close
gu: બંધ

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: Top left
gu: ઉપર ડાબી બાજુ

en: Top right
gu: ઉપર જમણું બાજુ

en: About
gu: વિશે

en: Path prefix
gu: પાથ ઉપસર્ગ

en: Bundle
gu: બંડલ
