FFmpeg Media (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (97 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: default
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: High
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Bitrate
kn: ಬಿಟ್‍ದರ:

en: Player
kn: ಆಟಗಾರ

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Display Settings
kn: <b>ಪ್ರದರ್ಶಕದ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು</b>

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Paths
kn: ಮಾರ್ಗಗಳು

en: file
kn: ಕಡತ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Added
kn: ಸೇರಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Linear
kn: ರೇಖಾತ್ಮಕ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: Retry
kn: ಮರುಪ್ರಯತ್ನಿಸು

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Resume
kn: ಮರಳಿ ಆರಂಭಿಸು

en: image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Processing
kn: ಸಂಸ್ಕರಣೆಗೊಳ್ಳುತ್ತಿದೆ

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Stereo
kn: ಸ್ಟೀರಿಯೋ

en: Mono
kn: ಮೊನೊ

en: Thumbnails
kn: ತಂಬ್‍ನೈಲ್‍ಗಳು

en: Profiles
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌ಗಳು

en: Unknown error
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ ದೋಷ

en: Not configured
kn: ಸಂರಚಿತವಾಗಿರದ

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Memory
kn: ಮೆಮೊರಿ

en: Broadcast
kn: ಪ್ರಸಾರಿಸು

en: Pause
kn: ತಾತ್ಕಲಿಕ ತಡೆ

en: Music
kn: ಸಂಗೀತ

en: Font name
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಹೆಸರು

en: In Progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: Not Started
kn: ಆರಂಭಗೊಂಡಿಲ್ಲ

en: Urgent
kn: ತುರ್ತು

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ

en: Show controls
kn: ನಿಯಂತ್ರಕಗಳನ್ನು ತೋರಿಸು

en: Last update:
kn: ಕೊನೆಯ ಅಪ್ಡೇಟ್:

en: Minimal
kn: ಕನಿಷ್ಠ

en: Max height
kn: ಸಲಹೆ
