FFmpeg Media (1.0.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (51 entries)

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Private
mr: खाजगी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: default
mr: मुलभूत

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: High
mr: उच्च

en: Format
mr: रचना

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: Error
mr: तृटी

en: All
mr: सर्व

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Filter
mr: गाळणी

en: Normal
mr: साधारण

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: General
mr: साधारण

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Temperature
mr: तापमान

en: Position
mr: स्थान

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Top left
mr: वरील डावे

en: Top right
mr: वरील उजवे

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Bottom left
mr: खालील डावे

en: Bundle
mr: बंडल
