FFmpeg Media (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (111 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Private
tr: Özel

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Access control
tr: Erişim denetimi

en: Enabled
tr: Etkin

en: Priority
tr: Öncelik

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: default
tr: öntanımlı

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: High
tr: Yüksek

en: Podcast
tr: Pod yayını

en: Format
tr: Biçim

en: Audio
tr: Ses

en: Refresh
tr: Yenile

en: Region
tr: Bölge

en: Event
tr: Olay

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Display Settings
tr: Görüntüleme Ayarları

en: Text
tr: Metin

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Paths
tr: Yollar

en: file
tr: dosya

en: Error
tr: Hata

en: All
tr: Tümü

en: Bottom
tr: Alt

en: Added
tr: Eklendi

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Filter
tr: Süzgeç

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Scale
tr: Ölçek

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Processors
tr: İşlemciler

en: General
tr: Genel

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Loop
tr: Döngü

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Temperature
tr: Sıcaklık

en: Position
tr: Konum

en: Profile
tr: Profil

en: text
tr: metin

en: Close
tr: Kapat

en: Duration
tr: Süre

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Pending
tr: Bekleyen

en: seconds
tr: saniye

en: Source
tr: Kaynak

en: Middle
tr: Orta

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Permissions
tr: İzinler

en: Installed
tr: Kurulu

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: completed
tr: tamamlandı

en: New
tr: Yeni

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: image
tr: imaj

en: Live
tr: Live (canlı)

en: Processing
tr: İşliyor

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Image path
tr: Resim yolu

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Thumbnails
tr: Küçük resimler

en: Profiles
tr: Profiller

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: pending
tr: beklemede

en: Machine name
tr: Makine adı

en: setting
tr: ayar

en: About
tr: Hakkında

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Path prefix
tr: Yol öneki

en: Broadcast
tr: Duyur

en: Maximum height
tr: En fazla yükseklik

en: Maximum width
tr: En fazla genişlik

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: In Progress
tr: Devam Etmekte

en: Search...
tr: Ara...

en: Minimal
tr: En az

en: Max height
tr: En fazla yükseklik

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Target entity type
tr: Hedef varlık tipi

en: Muted
tr: Sessiz
