FFmpeg Media (1.0.0-alpha2) - en to be translation catalogue (73 entries)

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Private
be: Прыватны

en: Actions
be: Дзеянні

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Enabled
be: Уключана

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: None
be: Аніводны(ая)

en: default
be: прадвызначана

en: - None -
be: - Нічога -

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Default
be: Прадвызначана

en: Top
be: Верх

en: Format
be: Фармат

en: Audio
be: Аўдыё

en: File Size
be: Памер Файла

en: Refresh
be: Перазагрузіць

en: Region
be: Рэгіён

en: Updated
be: Абноўлена

en: Text
be: Тэкст

en: Unknown
be: Невядомы

en: Paths
be: Шляхі

en: file
be: файл

en: Error
be: Памылка

en: All
be: Усе

en: Bottom
be: Знізу

en: Added
be: Дадана

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Filter
be: Фільтраваць

en: File size
be: Памер файла

en: Normal
be: Нармальны

en: N/A
be: Не даступна

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Scale
be: Маштаб

en: Media
be: Мультымедыя

en: Details
be: Падрабязна

en: Processors
be: Працэсары

en: General
be: Агульны

en: Configuration
be: Налады

en: Profile
be: Профіль

en: Duration
be: Працягласць

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Pending
be: Чакае

en: Secret key
be: Сакрэтны ключ

en: Source
be: Крыніца

en: Permissions
be: Правы

en: Installed
be: Усталявана

en: image
be: малюнак

en: Processing
be: Апрацоўка

en: Profiles
be: Профілі

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Path prefix
be: Прэфікс маршрута

en: Maximum height
be: Максімальная даўжыня

en: Maximum width
be: Максімальная шырыня

en: Bundle
be: Набор

en: Minimal
be: Мінімальны
