FFmpeg Media (1.0.0-alpha2) - en to bo translation catalogue (82 entries)

en: Save configuration
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Access control
bo: བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Priority
bo: གཙོ་གནད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: None
bo: མེད།

en: default
bo: སོར་འཇོག

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Image
bo: པར་རིས

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Top
bo: འགོ

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: Audio
bo: སྒྲ་འབེབས།

en: Refresh
bo: གསར་འདོན

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: Display Settings
bo: མངོན་འཆར་སྒྲིག་འགོད།

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Paths
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: file
bo: ཡིག་ཆ

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: All
bo: ཡོངས

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Not found
bo: མ་རྙེད

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: File size
bo: ཡིག་ཆའི་ཆེ་ཆུང

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Advanced
bo: མཐོ་རིམ

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Scale
bo: ཆེ་ཆུང

en: Thumbnail
bo: བསྡུས་རིས།

en: Media
bo: འཕྲིན་ལམ

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: Processors
bo: སྒྲིག་བཟོ་ལག་ཆ

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Select all
bo: ཆ་ཚང་འདེམས

en: Position
bo: གནས་ས

en: Profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Duration
bo: དུས་ཡུན

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Pending
bo: ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པ་སྒུག་པ།

en: Source
bo: ཁུངས

en: Font size
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Permissions
bo: སྤྱོད་དབང

en: Installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཟིན

en: Font color
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: New
bo: གསར་བ

en: Top left
bo: གཡོན་འགོ

en: Top right
bo: གཡས་འགོ

en: Bottom right
bo: གཡས་འོག

en: Bottom left
bo: གཡོན་འོག

en: image
bo: པར་རིས

en: Processing
bo: སྒྲིག་བཟོ་བྱེད་བཞིན་པ

en: Output format
bo: ཐོན་འབྲས་ཀྱི་རྣམ་གཞག

en: Profiles
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Not configured
bo: སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་མེད།

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Path prefix
bo: སྦྲེལ་ལམ་སྔོན་བཏགས

en: Maximum height
bo: ཆེས་ཆེ་བའི་མཐོ་ཚད

en: Maximum width
bo: ཆེས་ཆེ་བའི་ཞེང་ཚད

en: Progress
bo: སྒྲུབ་ཚད།

en: Access key
bo: བེད་སྤྱོད་ལྡེ་མིག
