FFmpeg Media (1.0.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (85 entries)

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Private
eu: Pribatua

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Access control
eu: Sarbide kontrola

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: default
eu: lehenetsia

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Top
eu: Goian

en: High
eu: Altua

en: Format
eu: Formatua

en: Refresh
eu: Berritu

en: Region
eu: Atal

en: Event
eu: Gertaera

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Display Settings
eu: Bistaratze ezarpenak

en: Text
eu: Testua

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: file
eu: fitxategia

en: Error
eu: Errorea

en: All
eu: Guztiak

en: Bottom
eu: Behean

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Filter
eu: Iragazkia

en: File size
eu: Fitxategi tamaina

en: Normal
eu: Arrunta

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Details
eu: Xehetasunak

en: General
eu: Orokorra

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Select all
eu: Aukeratu guztia

en: Position
eu: Kokapena

en: Profile
eu: Profila

en: text
eu: testua

en: Close
eu: Itxi

en: Duration
eu: Iraupena

en: Secret key
eu: Giltza sekretua

en: Source
eu: Iturburua

en: Middle
eu: Erdian

en: Font size
eu: Letra tamaina

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Completed
eu: Osatuta

en: completed
eu: osatuta

en: New
eu: Berriak

en: Top left
eu: Goian ezkerrean

en: Top right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom right
eu: Behean eskuinean

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: image
eu: irudia

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Image path
eu: Irudiaren bide-izena

en: Profiles
eu: Profilak

en: Not configured
eu: Konfiguratu gabe

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Path prefix
eu: Bidearen aurrizkia

en: Profile ID
eu: Profilaren ID-a

en: Queue
eu: Ilara

en: Maximum height
eu: Altuera maximoa

en: Maximum width
eu: Zabalera maximoa

en: Pause
eu: Gelditu

en: Audio format
eu: Audio formatua
