FFmpeg Media (1.0.0-alpha2) - en to is translation catalogue (66 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Access control
is: Aðgangsstýring

en: Enabled
is: Virkt

en: Priority
is: Forgangur

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: default
is: sjálfgefið

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Top
is: Toppur

en: High
is: Mikið

en: Format
is: Stílsnið

en: Audio
is: Hljóð

en: File Size
is: Skráarstærð

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Region
is: Svæði

en: Event
is: Viðburður

en: Updated
is: Uppfært

en: Text
is: Texti

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Paths
is: Slóðir

en: file
is: skrá

en: Error
is: Villa

en: All
is: Allt

en: Not found
is: Fannst ekki

en: Filter
is: Sía

en: File size
is: Skráarstærð

en: N/A
is: Á ekki við

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Details
is: Nánar

en: General
is: Almennt

en: Position
is: Staðsetning

en: Close
is: Loka

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: seconds
is: sekúndur

en: Font size
is: Leturstærð

en: Permissions
is: Réttindi

en: Completed
is: Lokið

en: New
is: Nýtt

en: image
is: mynd

en: Processing
is: Í vinnslu

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Path prefix
is: Forskeyti slóða

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis
