FFmpeg Media (1.0.0-alpha2) - en to ms translation catalogue (64 entries)

en: Save configuration
ms: Simpan konfigurasi

en: Delete
ms: Padam

en: Operations
ms: Operasi-operasi

en: Private
ms: Persendirian

en: Actions
ms: Tindakan-tindakan

en: Cancel
ms: Batal

en: Remove
ms: Buang

en: Description
ms: Huraian

en: Language
ms: Bahasa

en: Access control
ms: Kawalan akses

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Edit
ms: Sunting

en: None
ms: Tiada

en: default
ms: lalai

en: - None -
ms: - Tiada -

en: Image
ms: Imej

en: Center
ms: Tengah

en: Settings
ms: Pengesetan

en: Name
ms: Nama

en: Preview
ms: Pratonton

en: Default
ms: Lalai

en: Top
ms: Atas

en: High
ms: Tinggi

en: Refresh
ms: Segarkan semula

en: Region
ms: Kawasan

en: Updated
ms: Telah dikemaskinikan

en: Text
ms: Teks

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: file
ms: fail

en: Error
ms: Ralat

en: All
ms: Semua

en: Bottom
ms: Bawah

en: Not found
ms: Tidak dijumpai

en: Filter
ms: Tapis

en: File size
ms: Saiz fail

en: N/A
ms: Tidak berkenaan

en: Width
ms: Kelebaran

en: Height
ms: Ketinggian

en: Scale
ms: Skala

en: Details
ms: Butiran

en: Processors
ms: Pemproses

en: General
ms: Umum

en: Configuration
ms: Konfigurasi

en: Select all
ms: Pilih semua

en: Profile
ms: Profil

en: text
ms: teks

en: Close
ms: Tutup

en: Sort by
ms: Susun mengikuti

en: Pending
ms: Menunggu

en: seconds
ms: saat

en: Permissions
ms: Kebenaran

en: Installed
ms: Terpasang

en: Failed
ms: Gagal

en: image
ms: imej

en: Processing
ms: Sedang diproses

en: Profiles
ms: Profil-profil

en: Machine name
ms: Nama mesin

en: About
ms: Perihal

en: - Select -
ms: - Pilih -

en: Path prefix
ms: Awalan laluan

en: Maximum height
ms: Ketinggian maksimum

en: Maximum width
ms: Kelebaran maksimum
