FFmpeg Media (1.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (90 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Private
ar: خاص

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: إزالة

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Access control
ar: صلاحيات الوصول

en: Enabled
ar: مفعل

en: Priority
ar: الأولوية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: default
ar: المبدئي

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: High
ar: مرتفع

en: Format
ar: التنسيق

en: Audio
ar: الصوت

en: Refresh
ar: تحديث

en: Region
ar: منطقة

en: Event
ar: الحدث

en: Updated
ar: تم التحديث

en: Text
ar: نص

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Paths
ar: مسارات

en: Error
ar: خطأ

en: All
ar: الكل

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Not found
ar: غير موجود

en: Filter
ar: تصفية

en: File size
ar: حجم الملف

en: Normal
ar: طبيعي

en: N/A
ar: غير موجود

en: Advanced
ar: متقدم

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Scale
ar: النطاق

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: وسائط

en: Details
ar: التفاصيل

en: Processors
ar: المعالجات

en: General
ar: عام

en: Configuration
ar: الضبط

en: Loop
ar: حلقة

en: Select all
ar: تحديد الكل

en: Position
ar: الوضع

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Close
ar: إغلاق

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: فرز حسب

en: Pending
ar: معلّق

en: Source
ar: المصدر

en: Middle
ar: وسط

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Installed
ar: مثبت

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Failed
ar: فشل

en: completed
ar: مكتمل

en: New
ar: جديد

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: Bottom left
ar: أسفل اليسار

en: Live
ar: مباشر

en: Processing
ar: قيد المعالجة

en: Output format
ar: نسق الخروج

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Profiles
ar: ملفات المستخدمين

en: pending
ar: معلق

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Path prefix
ar: سابقة المسار

en: Broadcast
ar: بث

en: Maximum height
ar: أقصى ارتفاع

en: Maximum width
ar: أقصى عرض

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Minimal
ar: مختزل

en: Start time (seconds)
ar: وقت البداية (ثواني)
