FFmpeg Media (1.0.0-alpha3) - en to el translation catalogue (89 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: None
el: Κανένα

en: default
el: προεπιλογή

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: High
el: Υψηλό

en: Format
el: Μορφή

en: File Size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Region
el: Περιοχή

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις Εμφάνισης

en: Text
el: Κείμενο

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Error
el: Σφάλμα

en: All
el: Όλες

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Filter
el: Φίλτρο

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Normal
el: Κανονικό

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Processors
el: Επεξεργαστές

en: General
el: Γενικά

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Temperature
el: Θερμοκρασία

en: Position
el: Θέση

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Source
el: Πηγή

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Permissions
el: Άδειες

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Failed
el: Απέτυχε

en: New
el: Δημιουργία

en: Top left
el: Πάνω αριστερά

en: Top right
el: Πάνω δεξιά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Audio bitrate
el: Ρυθμός μετάδοσης bit ήχου

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Path prefix
el: Πρόθεμα διαδρομής

en: Profile ID
el: Α/Α προφίλ

en: Maximum height
el: Μέγιστο ύψος

en: Maximum width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Audio format
el: Μορφότυπος ήχου

en: Minimal
el: Ελάχιστη
