FFmpeg Media (1.0.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (105 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Private
fi: Yksityinen

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Access control
fi: Pääsynhallinta

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: default
fi: oletus

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Default
fi: Oletus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: High
fi: Korkein

en: Format
fi: Muoto

en: Player
fi: Esitysmuoto

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Region
fi: Alue

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Paths
fi: Polut

en: Error
fi: Virhe

en: All
fi: Kaikki

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Added
fi: Lisätty

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Filter
fi: Suodatus

en: File size
fi: Tiedoston koko

en: Normal
fi: Normaali

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Linear
fi: Lineaarinen

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Processors
fi: Prosessorit

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Loop
fi: Kierros

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Temperature
fi: Lämpötila

en: Position
fi: Sijoitus

en: Profile
fi: Profiili

en: Close
fi: Sulje

en: Duration
fi: Kesto

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Pending
fi: Odottaa

en: seconds
fi: sekuntia

en: Source
fi: Lähde

en: Middle
fi: Keskellä

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Installed
fi: Asennettu

en: Completed
fi: Valmis

en: completed
fi: päätetty

en: New
fi: Uusi

en: Resume
fi: Jatka

en: Top left
fi: Vasemmalla ylhäällä

en: Top right
fi: Oikealla ylhäällä

en: Bottom right
fi: Alhaalla oikealla

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Live
fi: Reaaliaikainen

en: Processing
fi: Käsitellään

en: Output format
fi: Tulostusmuoto

en: Image path
fi: Kuvien hakupolku

en: Timeout
fi: Aikakatkaisu

en: Thumbnails
fi: Pienoiskuvat

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Not configured
fi: Ei asetettu

en: pending
fi: odottava

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: @count files
fi: @count tiedostoa

en: About
fi: Tietoja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Path prefix
fi: Polun etuliite

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Profile ID
fi: Profiilin ID

en: Queue
fi: Jono

en: Maximum height
fi: Maksimikorkeus

en: Maximum width
fi: Maksimileveys

en: Bundle
fi: Paketti

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Max width
fi: Enimmäisleveys

en: Minimal
fi: Minimaalinen

en: Max height
fi: Enimmäiskorkeus

en: Representation
fi: Esitysmuoto

en: - Default -
fi: - Oletus -

en: Status: @status
fi: Tila: status
