FFmpeg Media (1.0.0-alpha3) - en to sl translation catalogue (60 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Actions
sl: Akcije

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Remove
sl: Odstrani

en: Description
sl: Opis

en: Language
sl: Jezik

en: Access control
sl: Nadzor dostopa

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Priority
sl: Prioriteta

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Edit
sl: Uredi

en: None
sl: Brez

en: default
sl: privzeto

en: Image
sl: Slika

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: Preview
sl: Predogled

en: Default
sl: Privzeto

en: Top
sl: Na vrhu

en: High
sl: Visoko

en: Format
sl: Oblika

en: Refresh
sl: Osveži

en: Region
sl: Regija

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: Text
sl: Besedilo

en: Unknown
sl: Neznan

en: Error
sl: Napaka

en: All
sl: Vsi

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Not found
sl: Ni najdeno

en: File size
sl: Velikost datoteke

en: N/A
sl: N/D

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Scale
sl: Skaliraj

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Processors
sl: Procesorji

en: General
sl: Splošno

en: Configuration
sl: Nastavitve

en: Position
sl: Položaj

en: Profile
sl: Profil

en: Close
sl: Zapri

en: Pending
sl: Čaka

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: Installed
sl: Nameščeno

en: Top left
sl: Zgoraj levo

en: Top right
sl: Zgoraj desno

en: Bottom right
sl: Spodaj desno

en: Bottom left
sl: Spodaj levo

en: Processing
sl: V obdelavi

en: Profiles
sl: profili

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: About
sl: O modulu

en: Path prefix
sl: Predpona poti

en: Maximum height
sl: Maksimalna višina

en: Maximum width
sl: Minimalna višina
