FFmpeg Media (1.0.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (39 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Private
ur: نجی

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Access control
ur: رسائی کا اختیار

en: Enabled
ur: فعال

en: Priority
ur: ترجیح

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: default
ur: ڈیفالٹ

en: Image
ur: تصویر

en: Center
ur: وسط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Default
ur: طے شدہ

en: High
ur: زیادہ

en: Format
ur: فارمیٹ

en: Audio
ur: آڈیو

en: Region
ur: علاقہ

en: Text
ur: متن

en: Error
ur: خرابی

en: Filter
ur: فلٹر

en: Normal
ur: عمومی

en: Scale
ur: سکیل

en: Details
ur: تفصیلات

en: Profile
ur: پروفائیل

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Processing
ur: زیرِ عمل

en: Path prefix
ur: پاتھ پریفکس

en: Bundle
ur: بنڈل
