FFmpeg Media (1.0.0-alpha4) - en to cy translation catalogue (50 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: default
cy: rhagosod

en: Image
cy: Delwedd

en: none
cy: dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Default
cy: Diofyn

en: High
cy: Uchel

en: Format
cy: Fformat

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Text
cy: Testun

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Paths
cy: Llwybrau

en: Error
cy: Gwall

en: All
cy: I gyd

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Advanced
cy: Uwch

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Details
cy: Manylion

en: Processors
cy: Proseswyr

en: General
cy: Cyffredinol

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Position
cy: Lleoliad

en: Profile
cy: Proffil

en: Close
cy: Yn agos

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Processing
cy: Prosesu

en: Output format
cy: Fformat allbwn

en: Profiles
cy: Proffilau

en: Not configured
cy: Heb ei ffurfweddu

en: Path prefix
cy: Llwybr rhagddodi
