FFmpeg Media (1.0.0-alpha4) - en to hr translation catalogue (77 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Private
hr: Privatno

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Access control
hr: Kontrola pristupa

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Priority
hr: Prioritet

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: default
hr: Zadano

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: none
hr: ništa

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Default
hr: Zadano

en: High
hr: Visoka

en: Format
hr: Oblik

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Region
hr: Regija

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Text
hr: Tekst

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Paths
hr: Putanje

en: Error
hr: Greška

en: All
hr: Svi

en: Bottom
hr: Dno

en: Added
hr: Dodano

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Normal
hr: Normalno

en: N/A
hr: N/D

en: Advanced
hr: Napredno

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Media
hr: Mediji

en: Details
hr: Detalji

en: Processors
hr: Procesor

en: General
hr: Općenito

en: Configuration
hr: Postavke

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Temperature
hr: Temperatura

en: Position
hr: Pozicija

en: Profile
hr: Profil

en: Duration
hr: Trajanje

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Source
hr: Izvor

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Installed
hr: Instaliran

en: Font color
hr: Boja fonta

en: Resume
hr: Nastavi

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Bottom left
hr: Dno lijevo

en: Processing
hr: Obrađivanje

en: Profiles
hr: Profili

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Path prefix
hr: Prefiks putanje

en: Maximum height
hr: Maksimalna visina

en: Maximum width
hr: Maksimalna širina

en: Pause
hr: Zaustavi

en: Music
hr: Glazba

en: Minimal
hr: Minimalno
