FFmpeg Media (1.0.0-alpha4) - en to id translation catalogue (80 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Private
id: Privat

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Access control
id: Kendali akses

en: Enabled
id: Aktif

en: Priority
id: Prioritas

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: default
id: standar

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: none
id: tidak ada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: High
id: Tinggi

en: Refresh
id: Segarkan

en: Region
id: Wilayah

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Text
id: Teks

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Error
id: Kesalahan

en: All
id: Semua

en: Bottom
id: Dasar

en: Added
id: Ditambahkan

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: File size
id: Ukuran berkas

en: N/A
id: T/T

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Scale
id: Skala

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Details
id: Rincian

en: Processors
id: Prosesor

en: General
id: Umum

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Loop
id: Pengulangan

en: Select all
id: Pilih semua

en: Position
id: Posisi

en: Profile
id: Profil

en: Close
id: Tutup

en: Duration
id: Durasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Pending
id: Tertunda

en: Source
id: Sumber

en: Middle
id: Tengah

en: Font size
id: Ukuran Font

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Installed
id: Terinstal

en: Completed
id: Selesai

en: Failed
id: Gagal

en: New
id: Baru

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: Live
id: Langsung

en: Processing
id: Memproses

en: Output format
id: Format keluaran

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Profiles
id: Profil

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Stream type
id: Jenis status

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Path prefix
id: Awalan path

en: Set as default
id: Atur sebagai bawaan

en: Maximum height
id: Tinggi maksimum

en: Maximum width
id: Lebar maksimum

en: Bundle
id: Bundel

en: Muted
id: Meredam
