FFmpeg Media (1.0.0-alpha4) - en to pl translation catalogue (128 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Private
pl: Prywatne

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Access control
pl: Kontrola dostępu

en: Enabled
pl: Włączone

en: Priority
pl: Priorytet

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: default
pl: domyślny

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: none
pl: brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: Góra strony

en: High
pl: Wysoka

en: Audio settings
pl: Ustawienia audio

en: Sample rate
pl: Częstotliwość próbkowania

en: Bitrate
pl: Prędkość transmisji

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Text
pl: Tekst

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Error
pl: Błąd

en: All
pl: Wszystko

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Added
pl: Dodano

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Filter
pl: Filtr

en: File size
pl: Wielkość pliku

en: Normal
pl: Zwykły

en: N/A
pl: niedostępne

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Linear
pl: Liniowy

en: Scale
pl: Skala

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Details
pl: Szczegóły

en: Processors
pl: Procesory

en: General
pl: Ogólne

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Loop
pl: Pętla

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Temperature
pl: Temperatura

en: Position
pl: Pozycja

en: Profile
pl: Profil

en: Close
pl: Zamknij

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Pending
pl: Oczekujące

en: seconds
pl: sekundy

en: Secret key
pl: Sekretny klucz

en: Source
pl: Źródło

en: Middle
pl: Środek

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Metadata
pl: Metadane

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Completed
pl: Zakończone

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: completed
pl: zakończony

en: New
pl: Nowy

en: Resume
pl: Wznów

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: Live
pl: Na żywo

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Audio codec
pl: Kodek audio

en: Image path
pl: Ścieżka obrazka

en: Timeout
pl: Czas oczekiwania

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Profiles
pl: Profile

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Not configured
pl: Nieskonfigurowane

en: Channels
pl: Kanały

en: pending
pl: oczekiwanie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: @count files
pl: @count plików

en: About
pl: O stronie

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Path prefix
pl: Prefiks ścieżki

en: Margin
pl: Margines

en: Set as default
pl: Ustaw jako domyślne

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Memory
pl: Pamięć

en: Broadcast
pl: Wiadomość do grupy

en: Profile ID
pl: ID profilu

en: Queue
pl: Kolejka

en: Maximum height
pl: Maksymalna wysokość

en: Maximum width
pl: Maksymalna szerokość

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Primary color
pl: Główny kolor

en: Pause
pl: Pauza

en: UI Settings
pl: Ustawienia interfejsu użytkownika

en: Music
pl: Muzyka

en: Aborted.
pl: Przerwano.

en: In Progress
pl: W trakcie

en: Not Started
pl: Nie rozpoczęte

en: Aspect ratio
pl: Proporcje

en: Progress
pl: Postęp

en: Max width
pl: Maks. szerokość

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Minimal
pl: Minimalistyczny

en: Max height
pl: Maksymalna wysokość

en: Enabled processors
pl: Włączone procesory

en: Codec
pl: Kodek

en: Player theme
pl: Skórka odtwarzacza

en: Profile: @profile
pl: Profil: @profile

en: Muted
pl: Wyciszone

en: Features: @features
pl: Funkcje: @features
