FFmpeg Media (1.0.0-alpha5) - en to cs translation catalogue (95 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Private
cs: Soukromé

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Access control
cs: Kontrola přístupu

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Priority
cs: Priorita

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: default
cs: výchozí

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: none
cs: žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Default
cs: Výchozí

en: Top
cs: Nahoru

en: High
cs: Vysoká

en: Format
cs: Formát

en: Refresh
cs: Obnovení

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Paths
cs: Cesty

en: Error
cs: Chyba

en: All
cs: Vše

en: Bottom
cs: Dole

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Filter
cs: Filtr

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Normal
cs: Normální

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: Details
cs: Detaily

en: Processors
cs: Procesory

en: General
cs: Obecné

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Temperature
cs: Teplota

en: Clone
cs: Klonovat

en: Position
cs: Pozice

en: Profile
cs: Profil

en: Close
cs: Zavřít

en: Duration
cs: Trvání

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: seconds
cs: sekund

en: Source
cs: Zdroj

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Completed
cs: Dokončené

en: completed
cs: dokončeno

en: New
cs: Nové

en: Watermark
cs: Vodoznak

en: Top left
cs: Horní levý

en: Top right
cs: Horní pravý

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Bottom left
cs: Dolní levý

en: Audio bitrate
cs: Datový tok

en: Processing
cs: Zpracovává se

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Image path
cs: Ceska k obrázku

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Profiles
cs: Profily

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: Channels
cs: Kanály

en: pending
cs: čekající

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Path prefix
cs: Prefix cesty

en: Set as default
cs: Nastavit jako výchozí

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Profile ID
cs: ID profilu

en: Maximum height
cs: Maximální výška

en: Maximum width
cs: Maximální šířka

en: In Progress
cs: Probíhá

en: Audio format
cs: Audio formát

en: Max width
cs: Maximální šířka

en: Minimal
cs: Minimální

en: Max height
cs: Maximální výška
