FFmpeg Media (1.0.0-alpha5) - en to da translation catalogue (105 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Private
da: Privat

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Access control
da: Adgangsbegrænsning

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Priority
da: Prioritet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: default
da: standard

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Default
da: Standard

en: High
da: Høj

en: Audio settings
da: Lydindstillinger

en: Audio
da: Lyd

en: Refresh
da: Opdatér

en: Updated
da: Opdateret

en: Display Settings
da: Indstillinger for visning

en: Text
da: Tekst

en: Unknown
da: Ukendt

en: Paths
da: Stier

en: Error
da: Fejl

en: All
da: Alle

en: Bottom
da: Bund

en: Added
da: Tilføjet

en: Not found
da: Ikke fundet

en: File size
da: Filstørrelse

en: Advanced
da: Avanceret

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Scale
da: Skalér

en: Details
da: Detaljer

en: Processors
da: Behandlere

en: General
da: Generelt

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Select all
da: Markér alt

en: Temperature
da: Temperatur

en: Clone
da: Klon

en: Position
da: Placering

en: Profile
da: Profil

en: Close
da: Luk

en: Duration
da: Varighed

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Queue is empty
da: Køen er tom

en: Pending
da: Afventer

en: seconds
da: sekunder

en: Secret key
da: Hemmelig nøgle

en: Source
da: Kilde

en: Middle
da: Midt

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Installed
da: Installeret

en: Font color
da: Skriftfarve

en: Completed
da: Gennemført

en: Failed
da: Mislykkedes

en: completed
da: fuldført

en: New
da: Ny

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Audio bitrate
da: Lyd bithastighed

en: Live
da: Eksisterende

en: Processing
da: Behandler

en: Output format
da: Output-format

en: Keyboard shortcuts
da: Tastaturgenveje

en: Test connection
da: Kontrollér forbindelse

en: Image path
da: Billedesti

en: Thumbnails
da: Miniaturer

en: Profiles
da: Profiler

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: Channels
da: Kanaler

en: Machine name
da: Internt navn

en: @count files
da: @count filer

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Path prefix
da: Stipræfiks

en: Set as default
da: Angiv som standard

en: Memory
da: Hukommelse

en: Broadcast
da: Udsend

en: Profile ID
da: Profil ID

en: Queue
da: Kø

en: Maximum height
da: Maksimumhøjde

en: Maximum width
da: Maksimumbredde

en: In Progress
da: I gang

en: Auto detect
da: Autogenkend

en: Audio format
da: Lydformat

en: Progress
da: Fremdrift

en: Max height
da: Maks. højde

en: Queue Status
da: Kø-status

en: - Default -
da: - Standard -

en: Muted
da: Dæmpet

en: Interval (seconds)
da: Interval (sekunder)
