FFmpeg Media (1.0.0-alpha5) - en to eo translation catalogue (44 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Access control
eo: Regu permesojn

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: None
eo: Neniu

en: default
eo: defaŭlto

en: Image
eo: Bildo

en: none
eo: neniu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: High
eo: Alta

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Region
eo: Regiono

en: Text
eo: Teksto

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Error
eo: Eraro

en: All
eo: Ĉiuj

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Scale
eo: Skalo

en: Details
eo: Detaloj

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Position
eo: Loko

en: Profile
eo: Profilo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Font size
eo: Grandeco de tiparo

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Processing
eo: Traktante

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Path prefix
eo: Vojprefikso

en: Bundle
eo: Fasko
